Kas sinu lemmiku andmed on registrisse kantud?

Kui vastus on jah, siis kontrolli oma andmed kindlasti üle. Kui vastus on ei, siis kanna kohe oma andmed registrisse. Loe edasi, kuidas seda teha.

Eestis on erinevaid registreid, kuhu saab lemmikloomi kanda. Suurim neist on lemmikloomaregister LLR, mida kasutavad enamus Eesti omavalitsusi, erinevad veterinaarid ja varjupaigad üle Eesti. Lisaks on veel Eesti Väikeloomaarstide Seltsi register ja Kennelliidu tõuregister.

LLR portaali e-teenindus on mõeldud just loomaomanikele, kes saavad TASUTA sellelt lehelt oma lemmiklooma ise registrisse kanda, tutvuda oma registreeritud looma(de) andmetega ja uuendada kontaktandmeid. Portaali saab sisse logida ID-kaardiga siin. Tallinna elanikud saavad registrit kasutada ka mobiil ID-ga, logides sisse läbi Tallinna e-teeninduse.

Image by congerdesign from Pixabay

Kui loom satub varjupaika, siis esimese asjana kontrollime kiibi olemasolu. Kui saame teada kiibinumbri, siis otsime registritest omaniku kontakttelefoni. Me saame ruttu ühendust võtta ja lemmik saab koju tagasi. Isegi, kui loom on kiibistatud, kuid registris andmed puududvad, ei saa me kuidagi selgeks teha, kellele eksiteele sattunud lemmik kuulub. See valmistab südamevalu kõigile.

Kui sa ei ole veel oma lemmiklooma registrisse kandnud, siis tee seda TÄNA. Nii tagad endale kindlustunde juhuks, kui su lemmik satub tänavale – kiip ja õiged kontaktandmed aitavad ta sinu juurde tagasi.
REGISTREERI oma lemmikloom

Vaata igaks juhuks üle oma registriandmed – võib-olla oled vahepeal muutnud elukohta või telefoninumbrit ja sul pole olnud meeles uuendada infot.
KONTROLLI oma registriandmeid 

Et loomad ei tunne omavalitsuspiire, siis oleks parim, kui kõik Eesti omavalitsused oleks liitunud LLRiga. Soovitame pöörduda vastava omavalitsusametniku poole ning anda edasi sõnum registriga liitumise vajalikkusest.
Vaata, kas sinu omavalitsus on liitunud registriga

Juhul, kui lemmik on vahetanud omanikku, siis tuleb samuti hoolitseda selle eest, et omanikuvahetus oleks registrisse kantud. Selliseks andmete muutmiseks pöördu palun enda omavalitsuse või mõne registrit kasutava veterinaari või varjupaiga poole.

Hoolitseme oma neljakäpaliste sõprade eest, et nad ikka koju tagasi jõuaks!

Samal teemal:

Lemmikloomade kiibistamine - mis ja miks?

Kas sinu lemmikloom on kiibistatud?

Kas oled kindel, et sinu lemmik jõuab sinu juurde tagasi?

Unustamatud lood - rännumees Ludwig

Previous Next